Proboszcz: Ks. Prałat Grzegorz Skop

 

ur. 9.02.1966r. w Woźnikach, pochodzi z parafii św. Jakuba w Lubszy, święcenia kapłańskie przyjął 12.05.1990r. w Katowicach, mgr teologii, członek Rady Ekonomicznej diecezji gliwickiej, kapelan Jego Świątobliwości (mian. 18.08.2012r.) ustanowiony proboszczem naszej parafii 01.09.2012r., kapelan Klubu Inteligencji Katolickiej - Sekcji Zabrze, diecezjalny referent ds. duszpasterstwa trzeźwości (mian. 20.09.2014r.), kapelan Templariuszy, duszpasterz Neokatechumenatu. Przygotowuje przy parafii dzieci do pierwszej Komunii św., prowadzi katechezę dla dorosłych, grupę Domowego Kościoła, spotkania dla seniorów. Opiekuje się Ośrodkiem Caritasu w Turzy.

 

 

Wikariusze:

 

Ks. Piotr Torbus, ur. 20.01.1979r.  pochodzi z Tarnowskich Gór, święcenia kapłańskie przyjął 14.05.2005r. w Gliwicach, mgr teologii, kapelan szpitalny (mian. 01.03.2015r.) ustanowiony wikariuszem naszej parafii 01.09.2016r. Przygotowuje młodzież z Gimnazjów nr 1, nr 16 oraz z innych szkół do sakramentu bierzmowania. W parafii opiekuje się grupą Anonimowych Alkoholików.

 

 

Ks. Tomasz Wieczorek, ur. 05.10.1980r. w Tarnowskich Górach, pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Miasteczku Śląskim, święcenia kapłańskie przyjął 26.05.2007r. w Gliwicach, mgr teologii, ustanowiony wikariuszem naszej parafii 01.09.2014r. Katecheta Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego nr 3. Sprawuje opiekę nad Ministrantami, Lektorami, Nadzwyczajnymi Szafarzami, Dziećmi Maryi, Doradcami Życia Rodzinnego. Prowadzi nauki przedślubne i dni skupienia dla narzeczonych. Przygotowuje młodzież Gimnazjum nr 3 do sakramentu bierzmowania. Redaktor gazetki parafialnej „Odkryj - co zakryte…

 

 Ks. Marcin Wojtczak, ur. 30.03.1976r. w Rybniku, pochodzi z parafii św. Andrzeja Boboli w Czerwionce-Leszczynach, święcenia kapłańskie przyjął 02.06.2001r. w Gliwicach, mgr teologii, ustanowiony wikariuszem naszej parafii 01.09.2016r. Kapelan Aresztu Śledczego w Zabrzu (mian. 01.01.2016r.). Sprawuje opiekę nad Odnową w Duchu Świętym - Misericordia, Żywym Różańcem, Franciszkańskim Zakonem Świeckich. Prowadzi nauki przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Przygotowuje dorosłych do sakramentu bierzmowania. Redaktor gazetki parafialnej „Odkryj - co zakryte…”.

 

 

Inni księża:

 

Ks. Prałat Józef Kusche, ur. 23.08.1941r. w Cisku, pochodzi z parafii Nawiedzenia NMP w Cisku, święcenia kapłańskie przyjął 20.06.1965r. w Opolu, mgr-lic. teologii, kapelan Jego Świątobliwości, diecezjalny duszpasterz mężczyzn, diecezjalny duszpasterz ludzi pracy. W naszej parafii wikariuszem w latach 1968-1975 a proboszczem w latach 1986-2012. Obecnie na emeryturze.


Ks. Jerzy Mazurkiewicz, ur. 30.07.1950r. w Zabrzu, pochodzi z parafii św. Jadwigi w Zabrzu, święcenia kapłańskie przyjął 23.04.1978r. w Opolu. W latach 1997-2015 kapelan szpitalny Kliniki nr 1 w Zabrzu. Obecnie na emeryturze.